Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Chraňte oči před sluncem

Starat se o sebe pro mnoho lidí znamená používat kosmetiku, ať už pečující nebo dekorativní. Je překvapivě že pro mnoho lidí je normální pečovat o svoje tělo, ale na oči zapomínají. Oči máme jenom jedny a proto se ně musíme pořádně starat. Slunce dokáže poškodit nejen naši pokožku ale právě i naše oči, což si už mnoho lidí neuvědomuje a sluneční brýle Luxbryle berou spíše jako módní doplněk než jako funkční prvek, který má ochrannou funkci.

brýle v pouzdře

Velmi záleží na tom kde je koupíte
Kvalitní brýle se kupují v obchodech k tomu určených, ať už přímo v optice nebo v jiném obchodě s brýlemi. Pokud si koupíte brýle za pár korun někde v supermarketu nebo na tržnici, rozhodně nemůžete čekat, že váš zrak ochrání. V tomto případě půjde spíše jen l laciný doplněk vašeho outfitu, ale nic víc. Levné brýle totiž nemají UV filtr ale jen černá platová skla.

Proč nosit sluneční brýle?
UV záření, které slunce vyzařuje po celý rok, dokáže při častém působení na oči poškodit oko tak, že dojde k šedému nebo zelenému zákalu. Takové poškození oka je často nevratné, protože zelený zákal nejde řešit operací, což postupně vede ke slepotě. Zákaly bývají běžné spíše pro starší ročníky, ale k zákalům dochází právě tím že lidé nenosí sluneční brýle, a když už nějaké mají, většinou jde o ty levné, které jsou k ničemu.

muž brýle

Kvalitní slunečná brýle mají vysoký UV filtr, který neprospati většinu slunečního záření. Skvělé jsou polarizační sluneční brýle, které mají speciální skla. Díky nim uvidíte pořád stejně, jen sluneční svit nebude tak intenzivní. Tento druh brýlí je skvělý například pro řidiče, kteří jsou často oslněni sluncem a mají tak zhoršené vidění. Když je řidič oslněn sluncem, může to vést až k nehodě. Proto je potřeba chránit nejen své oči, ale i sebe a ostatní používáním kvalitních brýlí. Nezapomínejte na ně, mohou vám doslova zachránit život.