Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Kdo má pod čepicí, pořídí si ruční bazénový vysavač

Mít na zahradě nadzemní či zapuštěný bazén je svým způsobem závazek, podobně, jako v okamžiku, kdy si snoubenci řeknou na radnici své „Ano“. Jestliže vaše manželství pojímáte lehkomyslně, brzy se vám rozpadne, a s bazénem je to velice podobné. Ten se sice nerozpadne, ale rozhodně přestane sloužit svému původnímu účelu a nebude vám nic platný ani na ozdobu. Sledovat totiž pohyb vodních mikroorganismů v brčálově zelené vodě, jak se tam prohání ze strany na stranu, nebude z estetického hlediska zajímavé ani při posezení u kávy na zahradním nábytku, natož pak abyste do bazénu ponořili ruku, nebo tam dokonce vstoupili celým svým tělem.

krytý venkovní bazén

Udržovat bazén v provozuschopném stavu znamená podrobovat pravidelně vodní masu dezinfekci a filtraci. Toto jsou dva základní pilíře údržby bazénů a k těmto dvěma se řadí ještě jeden, a sice péče o bazénové dno. Zřejmě vás napadá, že na dně se usazují nečistoty vlivem působení zemské gravitace, a máte pravdu. Některé z nich se totiž nezachytí ve filtračním písku a vytvoří pak na dně souvislou vrstvu, jakýsi povlak, který pak může být vhodnou potravou pro bakterie. Pokud toto podceníte, dno bazénu bude kluzké a rozhodně nebude evokovat nic čistého. Toto je vhodná chvíle pro nasazení bazénového vysavače, který si s těmito záležitostmi hravě poradí.

voda v bazénu

Nyní se nabízí otázka, jaký vysavač si vybrat, protože je jich na trhu přehršel, a ne každý musí být nutně dostatečně výkonný a spolehlivý. V tuto chvíli ale některé z vás možná zklameme anebo alespoň překvapíme tvrzením, že jedny z nejvýkonnějších vysavačů jsou obyčejné ruční nástavce na teleskopické tyči za pár stovek.

Jestliže jste dostatečně pozorní a pečliví, vysmýčíte s ručním bazénovým vysavačem komplet celé dno a ještě si u toho skvěle zacvičíte. Tento pohyb vám určitě prospěje, je to jedna z nejlepších forem cvičení v domácnosti, aniž byste kvůli tomu museli docházet do posilovny nebo do tělocvičny.