Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Módní trendy jsou všude

V současné době je populární téma ekologie. Politici všemožně vymýšlí jak snížit odpady a emise, a pokud chceme udržet naši planetu i pro další generace, měli bychom se k ní chovat zodpovědněji. Jednou z cest jak to dělat je používání materiálů a výrobků, které se po jenom použití nevyhodí a netvoří tak zbytečné tuny odpadu. Zejména plasty jsou obrovským problémem, který je obsažen i v menstruačních pomůckách, bez kterých se neobejde žádná žena.

vložky a tampony

Během menstruace je potřeba mít menstruační pomůcky, které pojmou všechnu tekutinu. Žádná žena nechce řešit krvavé skvrny na kalhotech, a proto volí takové pomůcky, díky kterým se jí tohle nestane. Jenže u vložek a tamponů existuje riziko že ani jedna z pomůcek nevydrží tak dlouho. Kromě toho vložky a tampony představují riziko a vysokou zátěž právě pro životní prostředí, protože se po jednom použití musí obě pomůcky nekompromisně vyhodit.

Co je lepší?
Existují tři moderní menstruační pomůcky, které na skládce neskončí hned po prvním použití, a to jsou

  • Houbičky
  • Kalíšek
  • Kalhotky

Pokud žena používá tampony, často dá přednost houbičce nebo kalíšku, které fungují na stejném principu. S tím rozdílem že se vyčistí a používají dál. Stále oblíbenější jsou právě nepropustné menstruační kalhotky, které vám zajistí komfort po celou dobu menstruace a to od prvního až po poslední den. Jsou vyrobeny z více vrstev látky, takže jsou vysoce savé. Díky tomu zadrží vše co je třeba a to včetně zápachu. Jejich skvělou výhodou je to že se používají místo klasického prádla, takže jsou komfortní a diskrétní.

šedé kalhotky

Nelíbí se vám?
Už jste takové kalhotky viděla například v drogerii a vzhledově se vám vůbec nelíbí? Dnes se vyrábí i daleko hezčí kalhotky než tomu bylo dříve. Můžete si vybrat z klasických kalhotek, kalhotek s vysokým pasem nebo třeba můžete nosit i tanga nebo brazilky.