Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Požadujte odškodné


Máte nebezpečné zaměstnání? Možná si pod tím představíte pyrotechnika nebo elektrikáře na sloupu vysokého napětí, ale pravda je úplně jiná. Nejnebezpečnější povolání v České republice je řidič z povolání a nekvalifikovaný dělník. Když se nad tím zamyslíte, tak to dává smysl. Automobilový průmysl chrlí tisíce aut denně a na našich cestách se to hemží tolika auty, že dopravní nehody jsou na denním pořádku.

invalida

Profesionální řidič, který sedí za volantem každý den několik hodin se zákonitě musí stát účastníkem dopravní nehody a rozhodně to nemusí být jeho vinou. A nekvalifikovaný dělník? CO si budeme povídat, to bude člověk, který pravděpodobně dokončil maximálně základní školu. Mimochodem víte, že základní školu nedokončí šest procent žáků? Takže onen nekvalifikovaný dělník může být klidně z oněch šesti procent. O jeho inteligenci asi můžeme trochu pochybovat a tím pádem předpokládat, že dodrží veškerá bezpečnostní opatření příslušná jeho práci a místu výkonu práce, může být nad jeho síly.

autonehoda

Pokud se vám stane pracovní úraz a prokáže se, že to nebylo vaší chybou, nebyli jste pod vlivem alkoholu apod. máte vždy právo na odškodné. Odškodné by vám mělo nahradit veškeré výdaje, které vám vznikly v souvislosti s úrazem, ale také vám nahradit ušlou mzdu. Stanovit výši odškodného, to by neměl být takový problém, protože všechny výdaje se dají lehce dokázat, i ta ušlá mzda.

Složitější situace nastává, pokud vám po úraze zůstanou trvalé následky https://www.poradnaodskodneni.cz.

Stanovit výši odškodnění v takovém případě, to chce nezávislé posudky od lékaře a není od věci si nechat celou situaci prozkoumat poradnou pro odškodnění a v rámci této poradny i právníkem. Trvalé následky to je něco, co vám může znemožnit vrátit se opět do práce, takže trvejte na náležitém odškodnění, které vám právem náleží.