Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Stavíme podlahové topení jako dárek k Vánocům


Máte rádi příjemná překvapení? Kdo by neměl! Mezi námi jsou ovšem i lidé, co překvapení rádi vytvářejí, samozřejmě jen ta účelná, pozitivně laděná, a někdy je to docela lidově řečeno „pecka“. Překvapit někoho sportovními tepláky a běžeckými teniskami nebo sadou keramických hrnků je poměrně snadné, ovšem překvapení ve formě stavební činnosti v domě, to už je jiná dimenze. Přesto se vám to může povést, například výstavbou podlahového topení.

pes na podlaze

Můžete na to jít ale od lesa, tedy žádný beton v mixu betonářského vozu, nýbrž systémová deska s otvory pro topné potrubí. Co tím máme na mysli?

Začnete tím, že nějakým nenápadným způsobem odlákáte zbytek rodiny k rodičům nebo jim zaplatíte pobyt na horách. Potřebujete mít byt prázdný několik dnů. Jakmile se vám toto podaří, začnete pokládat na stávající podlahu systémové desky z pěnového polystyrenu, zajistíte je dilatační páskou a do drážek v deskách umístíte topné potrubí. Vzápětí jej necháte odborníkem zapojit k topnému zdroji, například výměnou za radiátory, které byly před tím připojené ke krbovému výměníku nebo k tepelnému čerpadlu. Radiátory může na závěr demontovat a z domu odvézt, už je nebudete potřebovat.

podlahové topení

Jakmile bude topení uvedeno do provozu, a bude odvzdušněné, kdy také vizuálně zjistíte, zda někde není trhlinka či prasklinka, můžete systémové desky přiklopit cementovláknitými pochozími deskami, a na ně pak položíte vhodnou podlahovou krytinu (dlažbu, palubky, plovoucí podlahu, koberec). Výstavba topení v podlaze je velmi jednoduchá, nejsou tu zapotřebí žádné tmely, lepidla, malta a ani beton, jde o suchý systém pokládky, velmi jednoduchý a rychlý.

Až se vrátí zbytek rodiny z dovolenkového pobytu, budou všichni určitě překvapeni jednak odmontovanými radiátory, a pak velmi komfortním teplem, které místnost prohřeje mnohem lépe, a navíc jako bonus získáte velmi příjemný pocit na bosá chodidla.