Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Až budete instalovat bazén, nezapomeňte na geotextilní podložku

Rozhodli jste se, že pořídíte bazén malých rozměrů, nadzemní, který uspokojí potřebu po relaxaci, a budou jej užívat zejména vaše ratolesti? I docela malé bazény plní svůj účel a to, že jsou nadzemní, není nutné považovat za nevýhodu nebo dokonce problém, jejich konstrukce je dostatečně pevná, aby vodu udržela po celou dobu koupací sezóny, a chcete-li, není nutné bazén zazimovat, ale můžete z něj vodu zcela vypustit a složený bazén uložit třeba do garáže.

hračky v bazénu

Nadzemní koupací nádrže se hodí hlavně tam, kde nechcete kvůli tomu kopat jámu do země a budovat bazén, který tu bude po celý rok, v zimě obvykle nevyužitý, co tu jen zbytečně zabírá prostor. Tyto zpravidla kruhové http://www.dbfit.cz/sluzby/kruhove-treninky nádoby lze také přemístit jinam, pokud se rozhodnete je mít na zahradě na jejím opačném konci, postačí jen vypustit vodu a připravit vhodné podloží.

Příprava podloží je to nejdůležitější, co je třeba provést před pokládkou bazénu. Terén musí být precizně vyrovnán do roviny, ale to není vše. Musíte jej zbavit větších kusů kamenů, štěrku, kořenů, větví a dalších předmětů, které by mohly poškodit skelet dna. Vyplatí se zeminu nejprve zhutnit a pak na ni ještě vsypat směs prosetého křemičitého písku a hlíny, která bude dostatečně jemná a měkká. Na závěr se na tuto vrstvu položí geotextilie.

dítě v bazénu

Textilní podložky pod bazén jsou zhotoveny z netkané syntetické textilie. Ta slouží k tomu, aby vyrovnala případné drobné nerovnosti a zachytila větší kamínky, které by mohly tlakem vody poškodit dno nádrže. Podložka také brání prorůstání trávy a kořínků okolní vegetace, které by se mohly dostat pod bazén a opět narušit strukturu jeho dna. Podložky jsou výhodné i z toho důvodu, že zabrání šíření hniloby a plísní, což by pak ztěžovalo čištění bazénu při jeho uklizení po ukončení koupací sezóny.

S geotextiliemi se můžete setkat nejen u bazénů, ale například i ve stavebnictví, kde pomáhají stabilizovat terén například při výstavbě železničních a silničních koridorů.