Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Co vše zahrnuje správa nemovitostí

  • 25. 3. 2023
  • Byznys
  • No Comments

Mnoho lidí přemýšlí o investici do nemovitosti. A je pravdou, že jejich ceny neustále stoupají. Jen málokdo si však uvědomuje, že to není ani zdaleka tak jednoduché. Často si představují, že si jen koupí dům či byt, a pak jej jen nechají, aby nabýval na hodnotě. Tak to bohužel nefunguje. Pokud skutečně chceme tímto způsobem vydělat, je nutná i dobrá správa nemovitostí. Jednoduše řečeno, musíme se o ně starat, pokud z nich chceme mít užitek. I zde má však jen málokdo představu o tom, co to vlastně zahrnuje.

typický byt

Především se jedná o základní péči, kdy se provádí drobné opravy poškozených zařízení. Může to být například kapající kohoutek, protékající toaleta, a mnoho dalšího. Samozřejmě si můžeme myslet, že pokud tam nikdo nebude ona zařízení používat, nic se nemůže stát. To však není pravda, k únavě materiálu dochází i bez používání, byť poněkud pomalejším tempem.

Pokud nemovitost pronajímáme, musíme být s nájemci pravidelně v kontaktu. A nejen proto, aby nám řekli, zda je vše v pořádku, ale také abychom se ujistili, že se chovají tak, jak by měli a neničí například vybavení. Zdaleka ne všichni lidé totiž mají k cizím věcem úctu.

dům na předměstí

Pak jsou zde také různá vylepšení, například zateplení fasády, výměna oken či podlahy a podobně. Tyto se mohou zdát zbytečné, avšak značně zvyšují hodnotu onoho domu či bytu, což je rozhodně plus. Nehledě na to, že jej pak například mnohem snadněji pronajmeme, a budeme si moci stanovit i vyšší nájemné.

Pokud se jedná o panelákový byt, je dobré účastnit se schůzí místního společenství vlastníků jednotek. Zde se rozhoduje o věcech, které ovlivňují celý dům, a tedy i váš byt. Rozhodně tedy platí, že bychom se o to měli zajímat, abychom nakonec nebyli překvapeni. Pokud nemovitost necháme ladem, začne velmi brzy chátrat a její hodnota bude stejným tempem klesat, místo aby stoupala. A to je rozhodně něco, co žádný majitel nechce. Proto se rozhodně vyplatí věnovat jí náležitou péči. V dlouhodobém horizontu se to rozhodně vyplatí.