Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Kratomová záležitost


Ve velmi vzdálených částech Asie rostou stromy, které ani nemají český název. Ten původní a latinský zní mitragyna speciosa. Patří do čeledi mořenovitých a řádu hořcotvarých. Mohou dorůst až do třiceti metrů výšky, ale většinou bývají vysoké jen kolem dvaceti pěti metrů. Tyto stromy mají rády vlhko, a proto jim nevadí ani občasné záplavy. Místní lidé znají velmi dobře účinky listů těchto stromů již po staletí. Jejich předkové je žvýkali při účasti na lovu a různých oslavách a oni je nyní žvýkají pro obveselení duše. Také tyto listy suší a drtí. Prášek, který takto vzniká se nazývá Kratom a je velice oblíbený po celém světě.

sušené listy

Nedá se spočítat kolik má uživatelů. Ale pokud by to šlo, asi by nás to číslo doslova šokovalo. Kratom druhy jsou tři základní, a to i co se týče barev. Tyto pak byly obohaceny ještě umělou cestou, fermentací, a tak přibyly další dvě barvy, které některé prameny uvádějí jako jednu. Ty tři základní jsou bílý, zelený a červený. A přibyly žlutý, nebo zlatý, nebo chcete-li, žlutý a zlatý.

sušené listy

Názvy zboží se hlídají dost těžko, protože valná část obchodníků si tvoří názvy svoje. Na to je třeba dávat pozor a raději u nich nekupovat. Správně má nést označení barvy a místa původy. Tedy například Kratom bílý, Borneo. Za tím pak ještě může být další označení, například Super, a to znamená a určuje přesnější místo sběru, v tomto případě na vrcholcích stromů, kam svítí více slunce. Pokud se chcete otázat, která barva je nejsilnější, nelze dát jednoznačnou odpověď. Největší procento účinných látek je v bílém. A to je vše. Bílý Kratom lze považovat, za nejsilnější obsahem na procenta. Nejsilnější účinkem na člověka však být nemusí. Každý jsme jiný a každý reaguje jinak. Na dva lidi nemusí být účinek stejný.

Zde je dobré se nebát a zkoušet. Pak dojdete k barvě a druhu, který vám bude nejvíce vyhovovat.