Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Jak nejlépe ušetřit?

  • 19. 6. 2023
  • Byznys
  • No Comments

Šetření je fajn schopnost, kterou je dobré umět, ale zase je dobré si vytyčit nějaké hranice, za které nepůjdete. Když nepůjdete za hranice, kde už nakupujete jen to, co je ve slevě a nedíváte se na to, co potřebujete, tak budete pořád zdravě šetřit. Snažte se tedy sice občas něco ve slevě nakoupit a levněji, ale ne pořád a to, co potřebujete, si jednoduše kupte, i když to ve slevě není. Na tom zas tolik neušetříte. Dá se ušetřit na jiných věcech, které každý den ovlivňují naše životy. A dá se kromě peněz ušetřit samozřejmě planeta, což je ještě lepší. Šetřit se dá tedy několika způsoby.

sleva

  1. Šetření pomocí slev

Jak už jsme uvedli, dá se samozřejmě šetřit jen tak, že budete nakupovat ve slevách. V tomto případě to ale prokládejte i normálními nákupy, když potřebujete. Nebuďte omezení zbytečně jen na slevy. Pokud ale víte, že v jiném obchodě je něco mnohem levější, tak běžte spíše tam. Hodně se dá ale ušetřit na oblečení, a to pomocí například About You slevy, kdy použijete slevový kód, díky kterému ušetříte nějaké to procento z celého nákupu, což se samozřejmě velmi vyplatí!

  1. Benzín

Pokud jezdíte každý den někam do práce, tak je lepší se podívat, jestli je opravdu dobrý nápad jezdit autem. Někteří to mají opravdu daleko a autobusem by to měli za dlouho, v tom případě autem musí jezdit dál, někteří mohou ale vesele jezdit autobusem nebo i na kole, protože to mají relativně blízko. Vyzkoušejte to, dost ušetříte. Lidé dávají za benzín měsíčně opravdu pálku.

čerpací stanice

  1. „Obálky“

Vyzkoušejte starou dobrou metodu. Na určitou věc si přesně vyznačte, kolik chcete za daný měsíc utratit a toho se držte. Tedy si po výplatě do pomyslné obálky (nebo klidně do normální obálky) dejte peníze na různé věci, a to jídlo, oblečení, benzín a podobně a z toho čerpejte. Snažte se čerpat tak, aby vám to vyšlo na celý měsíc a zbytek si schovejte.