Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Jak se vyznat mezi reflektory

Osvítit budovu, sochu, kašnu nebo pěšinku na zahradě je velice důležité. Nejen proto, abyste se dostali bezpečně domů, ale samozřejmě to také vypadá dobře. Dříve jste si mohli pořídit jen halogenové modely, dnes jsme již trochu dál. LED reflektory mají mnoho nesporných výhod, mezi které patří menší spotřeba energie, okamžitý 100% výkon a možnost spojení s pohybovým čidlem.reflektor na zábradlí

Jaké máte možnosti?

Vybírat můžete pochopitelně z několika druhů a volit si také můžete barevný odstín žárovky. Studenější světlo se přitom spíš hodí pro komerční využití, teplejší odstíny naopak do zahrady nebo na terasu. Jednoduše tam, kde chcete odpočívat. Z jakých druhů si můžete vybírat? Základní jsou:

  • stříbrné,
  • černé,
  • lištové.

Každý z těchto druhů má pochopitelně mnoho svých variant. Pořídit si můžete modely s nebo bez pohybového PIR čidla, se stojanem nebo bez něj. A zvolit si podle svého můžete také vstupní napětí.

Stříbrná klasika

Stříbrné jsou nejoblíbenější a nejprodávanější. Vstupní napětí zde může být 230V, ale máte možnost také nízkonapěťového modelu s 12V až 24V. Přítomnost pohybového PIR čidla si ověřte především v případě využití kolem domu, v chodbách nebo ve sklepě. Hodí se jednoduše všude, kde nemáte snadný přístup k vypínači. A volit si zde můžete také chromatičnost (barvu) světla.
uvnitř LED žárovky

Tenká černá

Černé slim modely jsou vyrobeny v tenčím provedení a s optickou čočkou, která velmi dobře rozptyluje světlo. Díky slabší konstrukci ho můžete snadno umístit i na menší místa, kam by se klasický stříbrný reflektor nevešel. Máte s ním proto mnohem širší využití. Co se týká výkonu http://www.solodoor.cz/cs/vstupni-bytove-dvere/ existují 10W, 20W, 30W, 50W, 70W nebo 100W typy.

Filmové lišty

Filmové lišty jsou nejlepší pomůckou pro film. Nepotřebují tolik námahy na zabudování, nemusíte nic bourat, stačí si vybrat tu správnou lištu a nalepit ji. Díky led reflektorům jsou tyto lišty poté skvělým pomocníkem.