Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Jak vylepšit betonový plot


Plot z betonových desek a sloupků v podobě armovaných dílů se dnes ocitá na hranicích pozemků rodinných domů a rekreačních chat poměrně často, můžete jej zahlédnout při procházce městem či příměstskou čtvrtí, anebo v rekreačních lokalitách, kde odděluje zahrady mezi sousedy nebo ohraničuje prostor před obecní komunikací. Výrobci betonových odlitků se jim snaží vtisknout zajímavou či dokonce nevšední podobu, odlévání probíhá do tvarových forem ve více barevných odstínech a vy si pak můžete zvolit libovolné řešení některé z dostupných variant. Oplocení z betonu však nabízí i některá další řešení, jak jej vylepšit a zkrášlit.

cihlová zeď

Beton s květinami – z betonu se dnes odlévají i květináče a truhlíky či ozdobné mísy, jsou to umělecká díla a zaplatíte za ně také poměrně vysokou částku. Proč by tedy nemohly mít betonové ploty v Plzni a okolí podobný ráz, vždyť se jedná o poměrně velkou plochu, kde by se mohly dobře vyjímat zelené listy rostlin a jejich barevné květy. K plotu lze vysazovat pnoucí růže, psí víno (přísavník neboli Loubinec pětilistý), břečťan nebo túje. Vhodné jsou zejména kontrastující barevné kombinace, například k sytě zeleným listům břečťanu se dobře hodí plot žlutý až okrový, a červené či růžové květy petúnií nebo pelargonií krásně vyniknou před hnědým či šedým oplocením.

betonový plot

Beton ve dvou barvách – zkoušeli jste někdy pokládat dlažbu ve dvou výrazně kontrastních barvách, které připomínají šachovnicové hrací pole? Toto řešení skýtá dvě zásadní výhody. Za prvé šachovnici nikdo nepřehlédne, právě proto se také šachovnicový praporek využívá pro cílové odmávnutí vozů Formule 1, a za druhé přehlížíte spáry mezi jednotlivými dlaždicemi. U plotů je to podobné, pokud budete mezi sebou střídat dvě kontrastní barvy desek, zapomenete na jednotlivé spáry a soustředíte pozornost na desky samotné, a oplocení vám bude připadat dokonalé a bez chyb.