Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

K čemu využijete plavecký kurz

  • 29. 12. 2023
  • Byznys
  • No Comments


Víte, že v naší zemi ještě žijí lidé, kteří neumí plavat? Že se tím ochuzují o jednu z nejkrásnějších relaxačních technik zejména v období dovolených, je celkem známo, ale možná vás napadnou ještě další důvody, proč se plavat naučit, a hlavně si zvýšit svou tělesnou zdatnost v tomto ohledu.

vodák na hladině

Vodáci – vodáctví je jednou z nejúžasnějších letních sportovních aktivit v přírodě. Někteří lidé mu vysloveně propadli a jezdí raději pravidelně na vodu, než k moři, a dávají pobytu na řece přednost i před cykloturistikou. Většina řek je poměrně mělkých, ale nad jezy může být hloubka i přes dva metry a tam musíte umět plavat. Může vám tu být sice nápomocná plovací vesta, ale tím se zas ochuzujete o krásné zážitky plavání v řece mezi balvany a proplouvání v peřejích. Zaplavat si jen tak, pouze v plavkách, a někdy i bez nich, je zcela odlišný zážitek, než mít na sobě vestu či záchranný kruh.

vodní hladina

Přírodní koupaliště – chtěli byste umět přeplavat Veselskou pískovnu nebo plavat na druhý břeh v pískovnách u Suchdola nad Lužnicí? Anebo doplavat v moři daleko od břehu, až tam, kam je to relativně bezpečné? Kurzy plavání Praha https://plaveckytrener.cz/ vás to naučí a právě tam si uvědomíte, oč byste vlastně v životě přicházeli. Neplavci by tu byli odkázáni pouze na osvěžování vodou u břehu na mělčině, a to jaksi není ono.

Endorfiny – plavecké bazény v některých městech umožňují svým zákazníkům vysloveně zlepšit náladu a účinně bojovat proti stresu a depresím. Kupříkladu v Žatci je od roku 1996 v provozu městský plavecký bazén v prostorách Obchodní akademie. Je dlouhý 25 metrů a vyberete-li si vhodný čas pro plavání, budete tu mít pravděpodobně nádrž obsazenou jen několika lidmi. Plavání vám tu uvolní endorfiny – hormony štěstí, a to je přesně ten důvod, proč umět plavat a užívat si pobyt v bazénu třeba pravidelně s permanentkou.