Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Každá historie je zajímavá, i ta textilní

Přemýšleli jste někdy o tom, jak vlastně vznikl veškerý textil a následné oblékání lidstva? Je to zajímavé téma, o kterém ale nikoho z nás nenapadne jen tak začít přemýšlet. Přitom celkově v historii je tolik zajímavých informací, které mohou obohatit naše mozkové buňky. Takže tedy historie textilu a oblékání promotextile.cz. Načerpejte pár užitečných informací s námi v tomto článku. O textilním průmyslu jako takovém, můžeme hovořit přibližně od roku 1790, protože až tam začal pohánět textilní stroje parní stroj, přes takzvané transmise. Textilní průmysl se rozšířil v Anglii a putoval do západní a střední Evropy, až do USA. Bylo to v 19. století. A co samotné oblékání? Kdy vlastně vzniklo? Bylo to v období mladého paleolitu. Tedy před 36 000 lety. Moderní lidé z Oblasti Afriky znali len a následně z něj dokázali vyrábět samotnou tkaninu. To se pak při migraci rozšířilo dále.

Oblečení a ruce

Barokní oblékání – krajky, barvy, hedvábí. To byly typické znaky pro dámský oděv v době baroka. Středověké oblékání – dvouvrstvé šaty u mužů i žen, lněná košile a vlněná tunika.
Gotické oblékání – důležitá byla štíhlost a tedy protáhlost tvarů oblečení. Právě v tomto období muži přestali nosit plnovousy a začali si tváře holit do hladka.

Barokní žena

Informace z minulosti jsou velice zajímavé. V porovnání s dnešní dobou je vidět, kolik let uplynulo a kolik se toho stihlo změnit a projít vylepšením. Každá doba nese svou vlastní originální krásu. Co je ale velice skvělé na dnešní době? Ty možnosti. Nutno říci, že jich je tolik, že si to možná ani sami kolikrát neuvědomujeme. Jak máme vše jednodušší, co se týká výběru a rychlosti zhotovení. Tudíž pro nás není těžký úkol, cokoliv si objednat podle vlastních představ. Jakékoliv oblečení, klidně i s reklamním potiskem. Stačí si cokoliv vymyslet a můžeme to mít, jen za to zaplatit a jiný háček není, tak toho pojďme využívat!