Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Zahradní skleník na míru


V první řadě, pokud se chystáte na koupi skleníku, tak se zaměříte na jeho velikost. Volný prostor na vašem pozemku signalizuje a určuje nejen jeho umístění, ale rovněž délku a šířku. Také je ale hodně rozhodující, zdali je zde dostatečné světlo, které budou rostliny a celkově sazenice potřebovat. Je určitě velmi dobré delší stranu skleníku nasměrovat na jih, kdy získáte skutečně nejefektivnější zdroj světla. Je dobré se zamyslet i nad tím, jestli zde není něco, co vám bude skleník zastiňovat, protože i tato skutečnost ovlivní podmínky produkce. Navíc je celkem logické, že sem půjde poměrně dlouhou dobu sluneční svit, a to klidně i do večera, což je další benefit.

skleník ze skla

Řešení při nedostatku prostoru

V takovém případě je zcela logické, že buď budete muset změnit umístění, nebo se spokojit s menší velikostí skleníku. Český výrobce nabízí například skleníky, které se dají umístit i ke zdi domu, tudíž vám může zůstat volný prostor pozemku. Tato skleníková přístavba má rovněž své kladné stránky a to, že lze využít sálající teplo přímo ze zdi domu. Určitě se vyplatí popřemýšlet o umístění, jelikož to není produkt, který vám bude sloužit pouze rok, ale přece jenom bude na vašem pozemku v řádu let. Snad jen je dobré ještě vědět, že pokud si postavíte klasické skleníky, tak v podstatě nemusíte nic řešit, pokud by ovšem přesahovaly výškou 5 metrů a zastavěnou plochou více jak 40 m2, tak se budete muset vydat na stavební úřad. Takové skleníky mohou být vázány obecní vyhláškou. Ovšem při klasické volbě nic takového řešit nemusíte.

skleník

Tvar skleníku

Zahradní skleníky si můžete vybrat ještě podle jejich tvaru. V nabídce jsou klasické verze se sedlovou střechou a k takovým patří právě i nabídka skleníků ke zdi domu.