Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Jak si představit ideální dům pro trvalé bydlení


Znáte filmový seriál z roku 1980 s názvem „Zkoušky z dospělosti“? Je to jedna z legend doby socialismu, s úžasnými dialogy, jejichž platnost je nadčasová, a v nichž se zrcadlí i problémy současného lidstva. Studenti chrudimského gymnázia tam v jednom z dílů měli popsat v maturitní písemné práci, jak si představují ideálního chlapce či dívku do vztahu.

interiér domu

Kdyby se ovšem jednalo o studenty střední odborné školy stavebního zaměření, možná by se téma stočilo do více odborného pojetí a studenti by měli popsat, jaký typ bydlení je dle jejich názoru ideální. Mohli bychom se nyní tohoto tématu přidržet a naznačit vám, proč považujeme za vzor ideálního rodinného domu bungalov do L Enerdomy.

Přízemí je přízemí – bydlení v přízemí je velmi operativní, co se týče pohybu. Máte vše při ruce, jen pár kroků z kuchyně do ložnice a z dětského pokoje do koupelny a na toaletu. Snazší budou i úklidové práce, protože se vše odehrává v jedné rovině. A schází-li vám schodiště, využívejte schodů na úřadech, v obchodních centrech, na sportovištích nebo při návštěvách v bytech vašich známých v panelovém domě.

moderní ložnice

Písmeno L – dům postavený v půdorysu do písmene L umožňuje zastřešit terasu před obývacím pokojem a využít ji jako prostor k venkovnímu posezení. Je-li pak před terasou zajímavý výhled do krajiny, může být tento prostor nejvyhledávanějším místem pro pobyt v exteriéru na vaší zahradě. Pod přístřeškem můžete pořádat rodinné oslavy, přijímat zde návštěvy a relaxovat i o samotě.

Jednoduchá údržba – velkým úskalím patrových domů je problematická údržba, například čištění okapových svodů od listí. Představte si, že musíte kvůli tomu vystoupat po žebříku do výšky pěti metrů a žebřík se pod vámi prolomí nebo se začne sesouvat a vy se z této výšky zřítíte. Toto se vám u bungalovu nemůže stát, jeho nízko položená valbová střecha takovéto nebezpečné situace přímo vylučuje.