Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Jak snadno a efektivně umýt okna

  • 29. 1. 2024
  • Byznys
  • No Comments


Utěrky z mikrovlákna

Také máte doma hromadu starých hadrů, například rozstříhaná bavlněná trička, která střídavě používáte na úklidové práce? A využíváte je i na mytí oken, okenních rámů a parapetů? Pak je klidně vyhoďte a pořiďte si utěrky z mikrovlákna. Poradíme vám, jak snadno uklidit s utěrkami Modrý žralok z mikrovlákna v domácnosti, a jak s nimi také umýt okna.

utěrky z mikrovlákna

Obrovskou výhodou utěrek z mikrovlákna je jejich speciální povrch, dovedou si totiž poradit s mastnotou, prachem, šmírem a dalšími nečistotami, a toto vše je na oknech poměrně běžně zastoupeno. Není třeba také na úklid využívat žádné agresivní a toxické chemikálie, mnohdy vám stačí na veškerý úklid v domácnosti jen teplá nebo ještě lépe horká voda. Zastánci osvědčených postupů mohou do vody přimíchat ještě trochu octa, který pomáhá rozpouštět vápenité usazeniny (to se týká hlavně tvrdé vody), a spolu s ním i sodu na praní nebo jedlou sodu, což je univerzální odmašťovadlo a perfektní čistič na různé skvrny.

mytí oken

Jakmile máte toto připraveno, namočenou utěrkou pak snadno zbavíte nežádoucích nečistot nejprve z okenních rámů a parapetů, a pak i z okenních tabulí. Na mytí oken doporučujeme mít utěrek více, protože se rychle zašpiní, ovšem lze je pak vyprat a používat znovu a znovu.

Závěr mytí oken

Až umyjete okenní tabule vodou se sodou, připravte si čistou vodu s trochou octa do rozprašovače a s ním pak postříkejte okenní tabuli a následně ihned setřete gumovou stěrkou. Ocet ve vodě je dobrý v tom, že tekutina na skle nezanechává šmouhy a výsledek je pak fascinující. Mytí oken je pak rychlé, jednoduché a také velmi levné.

A polední rada: buďte opatrní zejména při stoupání na židli nebo na štafle, pokud se s vámi svezou a vypadnete z okna, může to být vaše poslední mytí. Někteří lidé umývají okna naboso (bez ponožek), protože bosá chodidla jsou vlhká a dobře přilnou ke každému povrchu a navíc v nich máte cit a prakticky se nestane, že byste zavrávorali a z okna následně vypadli.