Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Šetření na důchod je důležité


Důchod je něco, s čím na stáří počítáme. Počítáme zkrátka s tím, že se o nás stát postará. Ale v dnešní době už spousta lidí poznala, že důchod není něco, s čím bychom mohli do budoucna stoprocentně počítat, vzhledem k tomu, jak se vyvíjí ekonomika našeho státu.

Důchod by měl být odměnou za roky, které jste strávili prací a za dobu, kdy jsme odváděli poctivě daně do státní kasy. Nicméně, naše země není v dobré situaci. Naše populace čím dál tím více stárne. Zatímco pár desítek let nazpět bylo víceméně běžné, že se senioři dožívali v průměrně šedesáti let, nyní je to více. A předpokládá se, že průměrný věk dožití poroste.

Na druhou stranu klesá porodnost. Zvýšil se počet rodin, které jsou bezdětné, a o hodně víc počet těch, které mají jen jedno dítě. V dnešní ekonomice se není čemu divit. Výchova dítěte není levná záležitost.

staří lidé

A tím, jak populace stárne a dětí se rodí méně, samozřejmě tím přitéká méně peněz do státní pokladny a náklady na důchody jsou čím dál tím větší. A bude to čím dál tím horší.

Proto ten, komu mu tento problém dochází, nespoléhá na to, že se o něj stát postará ale už od mladého věku si šetří na stáří. A to je důležité. Jelikož dnešní mladá generace už zkrátka nemá tu jistotu, že se o ně stát na stáří postará. A protože na důchod se doporučuje mít našetřeno hodně, čím dříve začnete šetřit, tím lépe. Díky dnešní inflaci totiž ani většina rodin nemá tolik peněz, aby zvládaly každý měsíc odkládat nějak velkou částku.

úspory

Při šetření taky musíte myslet na to, že nespoříte jen na důchod. Měli byste mít vytvořenou i nějakou rezervu pro případ, kdy budete potřebovat peníze dříve. Může přijít ztráta zaměstnání, nemoc nebo můžete přijít o auto, spotřebiče, prostě cokoliv, kdy budete peníze potřebovat.

Více se můžete dozvědět v článku Bída jménem důchod Nebankovní hypotéka.