Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Zabrnkejte si pro lepší náladu

Trpíte na jarní únavu, i když se na léto a teplo strašně těšíte? Po zimě zkrátka nejste ve své kůži a ne a ne se dostat do lepší nálady a kondice? Možná máte nějaké své osvědčené postupy, jak se probrat po dlouhé zimě, po tmavých dnech s inverzí a jak se i vypořádat s posunem letního času. A pokud nevíte, jak si náladu zlepšit, co si zkusit zahrát na nějaký hudební nástroj, třeba na kytaru? Kytara je velmi výhodný hudební nástroj, protože stačí se naučit pár základních akordů a můžete si začít pobrukovat a pozpěvovat kdejakou písničku.

kytara

Zahrát si na kytaru může zvednout náladu nejen vám, ale celé rodině. Akordy se můžete naučit podle internetu sami, nebo si můžete zaplatit pár lekcí u online lektora nebo si nějakého učitele najít ve svém okolí. Pokud se vám hra na kytaru zalíbí, je možné že budete chtít přejít na elektrickou kytaru. Způsob hry není úplně stejný, ale znalost akordů se vám bude hodit. K elektrické kytaře si musíte pořídit i pár doplňků jako je zesilovač a časem určitě podlehnete a koupíte si i nějaký kytarový efekt. Kytarové efekty nabízí specializované obchody a my vám můžeme doporučit třeba Feedbackpedals. Můžete se s nimi poradit a oni vám pomohou vybrat ten správný k vaší elektrické kytaře a k vašemu zesilovači.

kytara

I poslech hudby nám umí pozvednout náladu, ale pokud se naučíte hrát na nějaký hudební nástroj, můžete se ze svých smutných nálad doslova vyhrát melancholickými melodiemi. A při veselé náladě si zahrát třeba Ódu na radost. Na každou náladu, na každý pocit, existuje nějaká melodie, nějaká písnička a pokud žádnou vhodnou nenajdete, nic vám nebrání si nějakou vymyslet. Nějakou, která vystihne vaše momentální pocity a vůbec nezáleží na tom, že si ji nezapamatujete. Rozplyne se v další minutě a odnese s sebou smutek a deprese.

Poddejte se uzdravující síle hudby.