Frabea

Kvalita není na internetu určitě žádná samozřejmost, a proto ten, kdo ji vyžaduje, nemůže sázet na to, co mu přijde první pod ruku. Pokud to není náš web.

Drsné podmínky bank


Banky poskytují žadatelům různé produkty. Většinou jde o půjčky a hypotéky. Právě hypotéky jsou poslední roky ulice žádanými produkty, přičemž každá banka má svoje vlastní podmínky, které musí žadatel splnit, aby mu úvěr poskytla. Hypotéka je speciální produkt určený k financování bydlení. Pomocí hypotéky si můžete zrekonstruovat starší bydlení, koupit hotové bydlení a nebo si postavit svůj dům podle vašich představ. V současné době došlo ke ztížení podmínek pro její získání, takže logicky došlo k výraznému poklesu zájmu o hypotéky. Na co trávit spoustu času dokládáním příjmů a výdajů, když nakonec banka řekne, že na ni nedosáhnete?

klíč k domu

Nájem x hypotéka
Mnoho lidí srovnává nájem s hypotékou a moc se nepletou. Obě skupiny lidí musí měsíčně platit peníze za to že někde bydlí, kdežto u placení hypotéky je nemovitost vaše, jen musíte splatit hypotéku. Splátka hypotéky je často nižší než měsíční nájemné, a i proto si tolik lidí o hypotéku žádá. Většina lidí chce bydlet ve svém, protože ve vlastním domě vám nájemní smlouva prostě neskončí.

peníze bydlení

Přestože došlo k ochlazení hypotečního trhu, mnoho lidí se snu o vlastním bydlení financovaného hypotékou prostě nevzdalo, a hledali cesty jak se k úvěru dostat jinak. Existují finančně domy, které nemají právní statut banky, a které také poskytují hypotéky, s tím rozdílem že poskytnutý produkt není klasická hypotéka, ale nebankovní hypotéka. I získání takové hypotéky má své podmínky, které musíte splnit, abyste úvěr získali.

Ještě předtím než si o nebankovní úvěr zažádáte, sami zvažte svoje příjmy a výdaje, abyste nebyli nemile překvapeni tím, že díky volnějším podmínkám úvěr získáte, ale nebudete ho mít jak splácet. Každý by měl být alespoň minimálně finančně gramotný natolik, aby si svoje finanční možnosti dokázal zhodnotit sám, což mnoho lidí nedokáže.